| Innaandreeea a întrebat:

Daca mă doare rău vezica și spatele jos deasupra fundului ce înseamnă? Oare sunt răcită la ovare și rinichi? Și urinez și mai des

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai racit la rinichi.

| Floridori a răspuns:

Este posibil sa fie o infectie a vezicii urinare.
Ai observat schimbari in ceea ce priveste urina? Culoare, cantitate? Te doare sau ustura atunci cand mergi la baie? Ai ai alte simptome?

| Carinaaaaaaaaa a răspuns:

Durerea de spate unde spui tu deasupra fundului, ar putea fi chiar rinichii... dacă urinezi des, daca ai si disconfort la urinare sau urina mai închisă la culoare e, clar. Asa am pățit și eu. Iti recomand sa bei multe ceaiuri pentru a curăța rinichii, de asemenea poti pune seara inainte de culcare apa fierbinte cu sare într-un lighean spre ex, si stai cu picioarele în acea apa. Pe mine m-a ajutat cât de cât ..sarea scoate răceala. De asemenea ar fi bine sa mergi la medic pentru tratament.
Numai bine!