| Antonys a întrebat:

Daca m-a mușcat in joacă un câine al unui prieten si e vaccinat anti rabie voi pați ceva? Nu m-a mușcat pana la sânge doar a băgat gamba de la picior in gura, dar in general daca un câine are anti rabie si te mușcă ce se întâmplă, nu pățesc nimic?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Dacă este vaccinat stai liniștit

| LisaJulie a răspuns:

Nu vei patii nimic, vaccinarea anti rabie protejează