| mardeamor a întrebat:

Daca ma spal inauntru in vagin cu gel de dus ce se intampla are ceva? e chestia ca am mereu o secretie care daca nu ma spal inauntru o data pe zi miroase groaznic sad..am fost si la doctor insa analizele la secretie au iesit bune doar atat vreau sa stiu cu ce sa ma spal inauntru sa nu mai miros asa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Secretia ta vaginala nu poate fi in regula daca miroase neplacut si e abundenta. Repeta analizele( examen de secretie vaginala, cultura din secretia vaginala+antibiograma, examen Papanicolau.

evenso
| evenso a răspuns:

Ar trebui sa te duci din nou la un control ginecologic, alege un alt medic si atunci chiar inainte nu te spala ca sa fie secretia prezenta si asa se va putea lua o proba.
Sigur este ceva infectie, din analize se va stii exact despre ce este vorba si atunci poti primi si tratamentul adecvat.
Pana atunci degeaba tot te speli intravaginal, cat timp nu se trateaza cauza mereu va reapare si poate sa dea si complicatii mai tarziu.

| DianaDidi95 a răspuns:

Poate ai infectie urinara. thinking Mergi la medicul de familie si spune-i despre problema asta. Nu se poate sa nu-ti recomande ceva.

| michelia a răspuns:

Ai dureri si la contact?

| ooolifeoolol a răspuns:

Trebuie sa folosesti un sapun cu ph neutru, nu gel de dus sau altele, ca se distruge flora vaginala.

| Killer4Oscuro a răspuns:

Am si eu aceeasi problema, dar mie mi-a aparut dupa ce am avut acum 3 ani in urma unele probleme daca pot spune asa.

| paulica123 a răspuns:

Nu stiu

| mardeamor explică:

Da @michelia am dureri si la contact ce se intampla? nu mereu dar am sad

| Abh a răspuns (pentru mardeamor):

Poate ai un uter retroversat, numai un control ginecologic iti poate elucida asta.

| Latiffa a răspuns:

Pararea mea, este sa mai consulti un medic. Spalaturile intravaginale nu se fac cu gel de dus. Se fac ori cu ceai de coada soricelului sau cu sapun cu acid lactic (il gasesti la farmacie). Dar spala-te intrvaginal doar o data pe saptamana, deoarece secretia cu care este lubrifiat vaginul, are rol ei, important, de protejare, iar tu indepartand-o risti sa amplifici mirosul.

| Teodora009 a răspuns:

Nu te spala cu gel de dus, nu e asa bun.te poti spala cu ceai de musetel, tantum rosa, sau chiar cu bicarbonat dizolvat.mie asa mi-a spus medicu. sper ca ti-am fost de ajutor.