| Bela9 a întrebat:

Dacă mănâncă sănătos trăiesc pana la 100 de ani?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DisturbeDd a răspuns:

E o intrebare cam stupida, insa eu cred ca mai bine iti petreci ultimii ani din viata fara probleme decat sa stai ca o leguma intr-un pat. nu?

5 răspunsuri:
| PedoBarbie a răspuns:

Sunt oamenii care au trăit 100 de ani bând un păhărel de vin.

| feraryyy78 a răspuns:

Categoric nu! Corpul fiecaruia dintre noi difera, iar unele corpuri pot asimila unele mancaruri mai bine decat altele. De exemplu daca mananci toata viata bio, asta nu inseamna ca traiesti pana la 100 de ani. Unele corpuri au arderi mai bune decat altele, si chiar daca mananci numai bio, nu poti trai in ziua de astazi pana la 100 de ani, pentru ca sunt alti factori distructivi vietii omului, deci concluzia este ca poti manca ce vrei, asta daca nu te intereseaza silueta! happy

| iDreptate a răspuns:

Da, am citit de pe aplicatia de pe android " Stiai ca? " ca daca mananci un mar traiesti cu 2-3 minute, iar daca mananci timp de 40 de ani intr-una traiesti timp de 150 de ani garantat, dar nu fa in felul asta, sunt posibile boli! Funda :*

| adina130 a răspuns:

DA eu am vazut un cioban tot din Romania care a mancat numai ieburi si a trait 107 ani sau char mai multhappy ok da nu a stat toata ziua daca persoana face si putin sport. Cu siguranta!

| Corina_Turcan_2000 a răspuns:

Depinde de modul de viata, trebuie sa si faci sport si sa te asiguri ca ai un sistem imunitar puternic.Tot mai depinde si de generatiile din urma ta.