| adrryana a întrebat:

Daca mananci cate putin si mesteci bine este vreo posibilitate sa te ineci cu mancare? sau te ineci doar daca razi, te agiti sau vorbesti la masa? ofer funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Laura927 a răspuns:

Sigur ca te poti îneca ( cred ca se scrie cu doi de nn) poti trage aer fara sa vrei( e automatic ) si tot te poti îneca.
Si mai rău e atunci cand stai la masa la restaurant si nu poti sa tusesti ft tare si sa lovesti masa cu pumnul si iti da lacrimile si servetul tau e murdar deja de mancare si tu nu mai ai apa in pahar laughing plus ca toata lumea se uita la tine si daca mai gasesti pe unul " ajutator" te ia si te zguduie prin restaurant ca sa iti " iasă" mâncarea din gât laughing

Hai ca glumesc laughing
Te poti îneca fara sa vrei linistit stand la masa!

| SlєndєrGirL a răspuns:

Daca mananci cu atentie nu dar daca incepi sa razi, vorbesti, sau te sperie cineva te poti inneca chiar daca ai mestecat foarte bine stii tu intra mancarea pe calea aerului

| CiobanDarius a răspuns:

Te poți ineca chiar dacă mesteci incet si cu atenție, si da te poți ineca dacă te agiți sau dacă vorbesti la masă și dacă fugi, este multe posibilități...

| mirelaMirelutz a răspuns:

Pai din cate stiu eu te nu te poti ineca daca manaci incet si cu atentie.laughing