| MrFunky2 a întrebat:

Daca merg la doctorul de familie pentru a-mi face o trimitere la radiografie, iar apoi merg la radiografie, va trebuii sa platesc ceva la doctorul de familie sau radiografie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

La medicul de familie mergi pentru o consultatie, el va decide daca ai nevoie sau nu de radiografie. Daca el te trimite la radiografie, nu vei plati nimic (toate astea sunt valabile daca esti asigurat medical)

2 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

La radiografie 35 de lei parca si la medic doar daca nu iti faci programare

| Yon1470 a răspuns:

Daca esti asigurat nu platesti nimic pentru o radiografie si nici medicul ca-ti da trimitere.