| Magic1333 a întrebat:

Daca mi-a crescut peste canin un alt dinte mai pot sa mi-l scot la stomatolog sau va trebui sa stau asa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| JamilaGizeh a răspuns:

Trebuie sa te duci neaparat sa iti scoata dintele de lapte ca sa aiba loc dintele cel nou sa se alinieze cu ceilalti.
Si eu am avut la fel, la ambii canini. Mi-a scos caninii de lapte iar cei noi s-au aliniat si arata bine acum.
Nu mai astepta, du-te cat mai repede!

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, se poate face o extracţie la stomatolog!

Toate cele bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna
va trebui sa mergi la stomatolog pentru a discuta despre aceasta problema si pentru a primi un diagnostic/tratament adecvat tipului tau de problema.

| elenasofia a răspuns:

La stomatolog direct!