| Andruta2008 a întrebat:

Dacă mi-am făcut îndreptarea cu keratina la un tehnician greșit și acum îmi cade foarte mult păr, dacă refac acest tratament la un tehnician mai bun, este vreun risc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu tehnicianul este de vina, ci tu insati care ti-ai intins parul cu fierul si keratina, de aceea este ars si acum cade.
Unica solutie in acest caz este sa te tunci, eliminand tot ce este ars si lasandu-ti parul FARA nici un fel de tratamente si chimicale, sa se regenereze natural si santos.