| Mayy a întrebat:

Daca nu mai simt usturimea aia de la inceput cand m-am dat primele dati cu Brevoxyl, inseamna ca nu-si mai face efectul?
Il folosesc de vreo saptamana.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, nici vorba, inseamna doar ca pielea s-a obisnuit cu senzatia de usturime provocata de produs, care tine, de obicei, doar cateva zile. O posibila rezistenta la un anumit tratament se instaleaza dupa cateva luni(in jur de 5-6), sau dupa cativa ani de utilizare, deci nu e cazul.Numai bine.

1 răspuns:
| znstr a răspuns:

Nu inseamna neaparat ca nu isi face efectul. Crema e crema, intra in piele, ia contact cu ea asa ca nu are cum sa nu aiba efect. Te-ai obisnuit tu cu usturimea aia si de-asta ai impresia ca parca nu isi face efectul. Din cate am inteles eu, e destul de bunicel Brevoxylul, chit ca te ustura cand te dai. Mai usuca din cosuri si poate asa scapi. Pe langa crema aia poti sa incerci si un sapun antiacneic, de ce nu? Bafta!