| anonim_4396 a întrebat:

Daca nu mananc nimic toata ziua cat slabesc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
21 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aproximativ 2 kg... e greu sa nu mananci toata ziua...winking Bafta! happy

| manuelaaa a răspuns:

Da slabesti, dar te poti deshidrata si este foarte greu...nu prea iti recomand...

| marsy a răspuns:

Mult. Iti pierzi sanatatea si cauzezi probleme stomacului!

| Fallen Angel a răspuns:

laughing Tu crezi ca e bine sa nu mananci? Daca da gresesti! Iti zic eu, nu faci nimic infometandu-te. Mananca bine dimineata, la pranz (sa simti ca mai ai putin si te saturi, nu pana nu mai poti laughing) iar seara sa fie mancaruri usoare si tine minte: o singura felie de paine la masa. Nu mai mult. Mai putin da, dar nu mai mult. Dar sa fie o alimentatie echilibrata, poti cauta pe net cateva sfaturi, cum sa mananci pentru a nu lua in greutate mult. Dar nu e numai alimentatia. Trebuie si efort fizic, sport la greu, vere! Nu faci nimic fara efort. Deci: cam 20 de abdomene (la o ora sa zicem fixa, preferabil seara) ~15 extensii, alergare (cam un km sau mai putin) haltere si altele. Ai grija sa nu te fortezi prea mult. Bafta!

| dulcica1 a răspuns:

NU slabesti! ci din contra iti strici stomacul!
ai grija nu tuturor le este dat de a fi frumosi la corp!
Fii mindru*a cu ce te-a inzestrat mama natura!

| D A R i U t S s A a răspuns:

Eu una nu te sfatuiesc sa faci asa ceva.
Poti tine o dieta bazata pe fructe si legume o zi 2. dar daca nu manaci toata ziua poati da foarte repede in anemie sau chiar si in alte boli
Eu te sfatuiesc daca vrei sa slabesti inlocuie sucul cu foarte multa apa si renunta la paine si la dulciuri.si cand ai timp fa putin sport, plimbate cu rolele mai ales ca acum a venit primvara.
baftaa :*

| Ana a răspuns:

Sa stii ca mai repede slabesti daca tii un regim echilibrat, iar daca nu mananci toata ziua tot ce faci e sa te imbolnavesti.

| danaalexa a răspuns:

Nu face tampenia! I ajunge ceva anorexica! Feri doamne!
Iti recomand sa nu mananci ciocolata si dulciuri, sau cel putin sa le raresti considerabil, sa incerci sa mananci sanatos si sa nu mananci dupa ora 18. sau mai este un remediu care merge, daca ai burtica. Pune-ti celofan pe burta si peste burtiera.Nu te flamanz, exista tratamente mai bune!

| francesca a răspuns:

Parerea mea este ca daca nu mananci nimic toata ziua nu slabesti deloc. daca nu mananci nimic mai multe zile in sir slabesti, dar te imbolnavesti si nici nu poti sa faci nimic din cauza starilor proaste.nu te infometa ca nu rezolvi nimic.

| shadovv a răspuns:

Offf... jooooooooooooooooggiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiing! 11111111111111111111

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Slabesti minim 500 de grame pe zi cred. Dar ca sa nu te deshidratezi bea apa si ia vitamine, magneziu, fier ca sa nu devii anemica. Succes!

| Aditza25 a răspuns:

Eu am rezistat si nu am mancat nimic toata ziua si m-am simtit super bine foarete usoara rezultatele nu stiu daca au fost foarte vizibile la fizic dar la cantar am slabit 700 gr cand m-am cantarit a doua zii am observat, ''ma rog'' cred ca depinde foarte mult de organismul fiecarei persoane in ziua aceea m-am simtit foarte rau si nu am avut pofta de mancare. si nu sunt o persoana care am probleme cu kilogramele dare va sfatuiesc sa nu mai fiti asa obsedate de kg in plus si incercati sa nu mai mancati paine si sa nu mai mancati dupa ora 18. aaa si inca ceva trebuiesc foarte multe lichide, cunosc o persoana care respecta aceste reguli si dupa ce a slabit nu a mai pus un gr bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

As vrea sa slabesc vreo 9 kg cum sa fac?

| adda247 a răspuns:

Eu intr-o zi am mancat doar iaurtbig grin si am dat jos cam 500 de gramebig grin.si de atunci mananc iaurt si putine grasimi...am redus painea.si intr-o saptamana am slabit cam 2 kilograme jumatebig grin

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu ce sa iti raspund voi incerca si iti voi spune rezultatele

Alte răspunsuri
| cheltuitor a răspuns:

Iti spun dupa experienta ea, fix acesl lucru la macut si eu, duppa 3 zile neminkate absolut deloc puteam sa mananc o supa sau 2 linguri de orez, foarte putin asa am tinut mult timp o luna sau dou, am slabit dar mi-am strikat foarte doarte tare stomakul eu nu putam sta 10 min fara ca sa simt durere si nu era zi sa nu pling, am mers la medik si cam ce crezi mi-a dat lekuire pe 3 luni de zile si am keltutit la 2000lei, acum doua saptamini in urma avenit verisoara mea la mine care era in aceas situatie toata vara nu minka nimic iar acum mia ros urekile ca o doare foarte tare, e alegerea ta dar trage concluzii

| cheltuitor a răspuns:

Acest lucru l-am facutsi eu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mori de foame

| Iania_Nicoleta_1963 a răspuns:

Am staat nemancata 4 zile dar am baut putina apa