| mahmy97 a întrebat:

Daca o fata prezinta stari de nervozitate, suparare, este sictirita tot timpul, nu are chef de nimic, trece de la o stare de entuziasm extrem la o stare de suparare intr-un timp foarte scurt si invers. De ce este posibil sa sufere?
Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| salviaplath a răspuns:

Poate suferi de mai multe tulburari mintale sau de personalitate(tulburarea bipolara, borderline, depresie etc.) sau poate trece printr-o perioada dificila. Starile astea sunt de asemenea specifice pubertatii.

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Pubertate, Sindrom hiperactiv, substanțe psihoactive (ilegale) etc.
Nu se poate da un verdict „pe vorbe" în astfel de cazuri; doar un specialist (sau mai mulți - psiholog, endocrinolog etc.) poate spune exact despre ce e vorba.

| peperonies a răspuns:

E normal pentru o fata. nimic ciudat aici.

| Fatamuntilor a răspuns:

Sunt stari specifice adolescentei, dar poate fi foarte bine si un inceput de depresie!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sufera de genul feminin. E o boala imposibil de tratat si pe care inca nu a reusit nimeni sa o inteleaga.