| Radandam a întrebat:

Dacă pot decalota și recalota penisul, înseamnă că nu am parafimoza? Parafimoza o fac doar atunci când rămâne blocat capul în afara și nu se poate acoperi peste cap deoarece preputul rămâne blocat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Floridori a răspuns:

Exact si da.

| Radandam explică (pentru Floridori):

Am înțeles, pai și bun, daca ar rămâne în stare de erectie blocat capul afara, când s-ar culca penisul, e posibil sa revina și sa nu mai fie blocat, putând decalota asa cum rămâne în stare flasca dar de fapt sa fi făcut parafimoza?

| Floridori a răspuns (pentru Radandam):

Daca revine, inseamna ca nu este parafimoza.
Daca ai fi avut parafimoza, cu siguranta nu ar fi trecut neobservata.
Stiu ca oricum nu vei inceta sa crezi asta o perioada indelungata, pana o sa apara altceva ce ti se va parea ca este o problema, dar macar am incercat...

| Radandam explică (pentru Floridori):

Te cred, dar principalul simptom al parafimozei acesta este, ca ar rămâne belit și blocat asa, nu?

| Floridori a răspuns (pentru Radandam):

Exact!

| Radandam explică (pentru Floridori):

Dacă nu am simptomul asta, nu se poate necroza penisul și sa mi-l taie... Nu?

| Floridori a răspuns (pentru Radandam):

laughing doar daca te musca de penis un pustnic maro...
In rest, cred ca esti in siguranta.