| anonim_4396 a întrebat:

Daca se poate face tratament naturist pentru un nodul tiroidian de aproape 2cm sau trebuie neaparat operatie

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Mai bine opereaza-l si gata. Cu ocazia asta beneficiezi si de examen histopatologic si stii daca iti mai trebuie tratament suplimentar.

mira
| mira a răspuns:

Dupa cum pui intrebarea rezulta ca ai fost la medic. Urmeaza-i sfaturile.Nu poti primi de la TPU recomandari pentru un tratament intr-o problema atat de delicata. Poti sa-i ceri si unui alt endocrinolog o consultatie ca sa scapi de indoieli.Sanatate.Mira

| mioara a răspuns:

Da se poate trata naturist la calivita international

| mioara a răspuns:

Incearca un tratament naturist de la calivita international

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Consultă un medic homeopat și unul endocrinolog.
Pot merge în paralel tratamentele, însă trebuie să știe medicul homeopat și invers de tratament.
În funcție de cel medicamentos o să primești și pe cel homeopat.
O glandă tiroidă sănătoasă.
Pa, pa.