| qieiqpalz a întrebat:

Daca stau cu caciula in casa si ma imbrac mai gros imi fac corpul mai sensibil?(demult ma tot imbrac mai gros si cred ca l-am facut mai sensibil, sunt racit de aproape 3 sapt si nu trece am luat paracetamol/nurofen nimic.)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

BIneinteles ca nu-i normal sa stai cu caciula in casa si imbracat gros, ca transpiri si esti predispus sa raceli frecvente.

| qieiqpalz explică (pentru Violleta2022):

Nu transpir deloc

| Someoneeene a răspuns:

Renunta la pastile. E si un ceai "hapciu" in care poti pune lamaie. Nu e scump si il poti gasi la mega

| CrissL0101 a răspuns:

Da, iti scade imunitatea.

| qieiqpalz explică (pentru CrissL0101):

saddeja mi-a scazut cred.

| Mahmoud228 a răspuns:

Paracetamolul nu rezolva la raceala paracetamol rezolva doar la febra si cand te doare capu si de aia nu iti trece si bea mereu ceai cu lamaie si inainte sa mananci mananca lamaie si in 3 saptamani iti trece te asigur eu si nu mai lua paracetamol ca iti face mai rau esti racit nu te doare capu sau ai febra asa ca trebuie sa nu mai ei paracetamol
succes

| qieiqpalz explică (pentru Mahmoud228):

Deci sa beau ceaiuri zi de zi cu lamaie bun mersii asta ar trebui sa ma fereasca si de raceala(adica sa nu o fac iar dupa )?

| Mahmoud228 a răspuns:

Si daca ai mai mult decat 40 kg nu ai voie siropuri