| totElodia a întrebat:

Daca sunt olimpica alternativa (mai multe premii) nationala la limba romana, capitolul creatie literara (poezii, creati lirice, epice), am sanse sa ajung la Oxford sau Harvard? Cum? La cine anume trebuie sa fac apel? (! va rog sa lasati ironiile la o parte! ) P. S: sunt clasa a 7-a.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| ICanSeeAll a răspuns:

Pai eu cred ca ai sanse daca esti printre primii pe tara la mai multe materii. Cauta pe site-ul universitatilor informatii suplimentare.

http://vampire-diaries-fan.blogspot.com/

| Mwha a răspuns:

Caută campania de mentorat gostudy. lsrs. Te va ajuta extrem de mult. Şi da, ai mari şanse, dacă ai o medie peste 9.50 şi faci şi voluntariat, ai şanse sa intri Chiar şi la Harvard. Multă baftawinking