| Anonimabufnita a întrebat:

Daca sunt racit/a... Pot face aerosol? Sau nu? Tin sa mentionez ca nu e o raceala neaparat. Doar tusesc din cand in cand iar de vreun an tot stranut in continu. In rest nu am nimic. Nu am facut temperatura sau alte chestii de genu.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Poți să faci aerosoli oricând dar ar fi de dorit s-o faci când zice doctorul. A zis?

| Alinailies a răspuns:

Da, pentru tuse se recomanda aerosoli dar medicul trebuie sa-ti spuna cu ce. (daca vorbim despre aerosoli cu aparatul de inhalat).

| Alinailies a răspuns:

Da, dar la recomandarea medicului.

| dalisan69 a răspuns:

La ce ai descris tu aici s-ar putea sa ai alergie fara sa stii.Eu iti recomand sa mergi la o consultatie la un alergolog si sa vezi.
P.S. Nu sunt specialist sau ceva de genul, dar acum cativa ani asa era si tatal meu, iar cand a mers la un control, era alergic fara sa stie.O vreme a luat tratament dar acum e mai ok.Du-te cat mai repede la control si nu astepat pentru ca nu se stie niciodata daca nu se poate agrava.Ai grija de tine si multa sanatate.