| anonim_4396 a întrebat:

Daca sunt racit si i-au antibiotice ma afecteaza cumva daca fumez si etnobotanice ma refer in sensul ca si cum ai combina antibiotice cu alcool dau fundita! big grin (fara raspunsuri stupide)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, toxicitatea hepatica si renala se insmueaza si creste exponential

| Raniia a răspuns:

Etnobotanicele nu dauneaza antibioticelor ci dauneaza grav sanatatii tale.Alegerea iti apartine.

Răspuns utilizator avertizat
| Own3r a răspuns:

Normal ca te afecteaza! Nu isi mai fac efectul antibioticele si poate ai si alte probleme

| MadalinNedelcu a răspuns:

Lasa naibii antibioticele si rupe-te cu etnobotanice.
Doamne ce oameni...

| LegiuitorulX a răspuns:

Avand in vedere ca nu se stie ce substante contin acele etnobotanice (poa' sa contina si otrava de sobolani) nu avem cum sa ghicim daca interactioneaza sau nu cu substanta activa din antibioticul pe care-l iei.

| Radu_Hariga_1988 a răspuns:

Stai linistit ca nu taie efectul la antibiotic, e un fum care iti prosteste creierul si atat.Vezi ca multi care o sa-ti raspunda considera si marijuana drog periculos.
P.S. Un sfat de la un consumator de toate, nu mai fuma etnobotanice ca in cativa ani te omoara, fumeaza si tu iarba buna skunk, marijuna, hash

| Oana92 a răspuns (pentru Radu_Hariga_1988):

Tu esti dealer ca indrumi oamenii sa se drogheze?

| Bro_Ghio_1992 a răspuns:

Nu cred eu chiar acum am fumat o ierbutza buna si la 02:00 trebuia sa imi iau un antibiotic si l-am loat su fumasem intre timp stai linistit insecticidele din iarba iti incetineste viteza sangelui din corp