| UmbraDeVulpe a întrebat:

Daca te dai cu crema care e ca sa se duca roseata de la penis atunci dupa ce s-a dus acea roseata s-a dus si acea afectiune care l-a inrosit sau afectiunea ramane in continuare? Ca sincer si mie mi s-a inrosit dar anul trecut prin vara si inca il am asa pentru ca nu am facut nimic si am stat asa, deci e inrosit acolo la cap si am fost la urolog si mi-a zis sa ma dau cu crema travogen dar ma gandesc ca o crema nu poate sa te scape si de afectiunea aia si doar face ca sa nu mai fie roseata aia... Oare chiar asa e sau gresesc? Si am zis ca sa ma duc saptamana asta la dermato venerolog si sa vada si el si sa vad daca imi zice si el sa ma dau cu crema sau imi spune sa fac vreo analiza sau sa iau nu stiu ce medicament, ca de la un contact sexual neprotejat e asta, adica asa ma gandesc dar nu stiu pentru ca sincer roseata a aparut dupa cateva luni de la contact. O fi de la altceva roseata asta atunci sau e posibil sa fie si de la contactul ala pe care l-am avut?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Florian80 a răspuns:

Du te cat mai.rapid la.dermato venerice sa fii examinat de un doctor si apoi vezi ce ti spune acesta.Nu amana prea mult pentru ca este sanatatea ta in joc!

Răspuns utilizator avertizat
| Florian80 a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Cu atat mai mult trebuie sa te duci.eu te inteleg ca este o.problema mai delicata dar nu mai amana!

| Florian80 a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Primesc funda?

| Florian80 a răspuns (pentru Florian80):

Ms de funda.

Răspuns utilizator avertizat
16 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Din cate stiu din intrebarile tale este de la igienă.

| Violleta2022 a răspuns:

Iar ar revenit cu intrebarea asta?
vezi daca nu-l speli cu apa si sapun cum te iriti?

| dullcat a răspuns:

Tu pare ca tratezi cu acea creme numai simtpomele, adica roseata etc. nu si afectiunea pielii.Ce crema este aia? Ti-a zis medicul de ea?

Răspuns utilizator avertizat
| dullcat a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Daca iti trata afectiunea nu mai erai nevoit sa folosesti crema inclusiv in prezent, asa cum am scris si in primul comentariu: din moment ce inca te confrunti cu roseata, pare ca trateaza numai simptomele.Sa speram ca te va lamuri urmatoarea vizita la medic si vei primi ceva mai eficient.

Răspuns utilizator avertizat
| dullcat a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Mai, cand medicul iti da o crema sau orice, treaba ta e sa folosesti produsele sau medicamentele, ca de aia te-ai dus acolo, sa iti dea tratament.Ce rost are sa te duci acum si sa-i spui ca n-ai folosit-o? Logic era sa te dai cu ea, la ce ai mai cumparat-o?

Răspuns utilizator avertizat
| dullcat a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Tu ai probleme uriase de logica...Fa cum doresti.