| anonim_4396 a întrebat:

Daca te speli pe cap cu apa calda iarna și pe corp cu apa rece te poți îmbolnăvi sau are beneficii doar? Chiar ajuta împotriva stresului?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| LordCristobal a răspuns:

Mi-am adus acum aminte că mulți din Rusia fac bai reci dimineață în orice anotimp.Si cică o baie rece dimineață are multe efecte benefice asupra corpului uman
Dar na durează până când îți obișnuiești metabolismul cu asemenea bai reci.
Cred că sunt și beneficii dar depinde de metabolismul fiecărui om.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, ajută.

| VasileRapidistu13 a răspuns:

Eu dau cu jeturi de apa rece pe picioare cand am tensiuni de la anxietate mai mult nu cunosc.

| Mosotti a răspuns:

Normal ca te poti imbolnavi de nu se poate, stai cuminte.