| ray_1368 a întrebat:

Daca tot a venit vara am zis ca merita sa slabesc. Mi'am facut un program, in fiecare zi mananc altceva.Insa la ce ma gandesc eu, in programul acesta am bagat si ceaiul verde.Ma ajuta cu ceva? Fac sport in fiecare seara+lectii de dans. E mai bine in loc de ceai sa ma duc sa alerg in fiecare seara?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| crissx a răspuns:

In primul rand, ceaiul verde e un foarte bun detoxifiant, in schimb, are un dezavantaj...mananca calciul! Iti racomand sa servesti maxim 3 ceaiuri verzi pe saptamana, si sa te dai pe lactate! Te ajuta mult!

3 răspunsuri:
| mika a răspuns:

De acord cu crissx happy si pe langa e foarte bun si sportul mergi ininte cu elhappy

| Cleona a răspuns:

O mai buna metoda de slabire este sa alergi, dar de ce trebuie sa alegi? Mai bine alergi o perioada cat te-ai decit tu, apoi, cand ai terminat bei o ceasca de ceai verde, de musetel, de care vrei.

Sper ca te-am ajutat cu ceva, pa!

| dichi a răspuns:

Oricand e mai bine sa faci miscare in plus. Nu strica niciodata. Daca mai ai nevoie de sfaturi pentru slabire poti intra pe siteul www.cura-de-slabire.net