| PumpkinDoll a întrebat:

Daca un detinut e bolnav de leucemie sau alte forme de cancer, are voie sa primeasca tratament?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Orice deținut are drept la tratament

| CodrutElian1990 a răspuns:

Obligatoriu este sa fie tratat. Trebuie sa faca demersurile necesare la orice for de putere, daca nu i se rezolva in penitnciar.

| darrio2007 a răspuns:

Normal ca are voie. Ce daca e detinut?