| nikolettta a întrebat:

Daca un om nu a baut niciodata cafea si are ceva probleme cu stomacul si bea acum o cafea lunga cu lapte nu pateste nimic, nu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Daca nu ti-e contraindicata atunci nu patesti nimic. Dar daca ai gastrita hiperacida sau ulcer, cafeaua creste aciditatea si nu-ti face bine.

| mgxxtreme13 a răspuns:

Nu, nici vorba. nu ca EU as fi pro la cafa,( o urasc nu de alta ) deci,n-are nimic odata, de doua, trei ori, numa sa fie obisnuinta. toate bunehappy

| Ella_1816 a răspuns:

NU, ba chiar ajuta la digestie