| Robert5678 a întrebat:

Daca va simtiti rau, si va doare gatul, si sa spunem ca nu aveti acces la medicamente happy, ce tratamente a-ti folosi, cu lucruri care se gasesc in casa oricui?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| cristinna23 a răspuns:

Ceai cu miere si lamaie si pune in fular/esarfa in jurul gatului

| mariaw a răspuns:

Ia cateva lingurite de miere, bea multe ceaiuri(calde, nu fierbinti) si mananca cateva felii de lamaie pe zi. Poti incerca si urmatorul lucru:amesteca un galbenus cu o lingura de miere si lapte cald intr-o cana, si le zbati pana fac spuma.

| InfiniteInfinity a răspuns:

Pai daca te doare in gat iti recomand sa pui intr-o cana 3 linguri de miere si un pic de sare de lamaie sau zeama de lamaie si sa pui peste ceai de musetel dar sa fie fierbinte...iar daca iti e rau incearca sa te ocupi de ceva o activitate sa te uiti la tv sa citesti sau sa te ocupi de ceva ca sa mai scapi de durere... apropo pentru gat mai e si alt leac dA e babesc si pateaza :pune intr-o esarfa sau fular coji de cartof si infasoarati in jurul gatului vei scapa imediat de durere dar te vei pata pe maini succes

| onetwothree a răspuns:

Un ceai fierbinte cu miere

| yasemin a răspuns:

La mine merge cu un cheaudeau:Intr-un bol, 2 galbenisuri se freaca cu 1-2 lingurite de zahar, dupa gust, 1-2 min, se dilueaza cu 1 cana de lapte se pune vanilie si se bate pe un vas cu apa clocotita 10 min ca sa se lege ca o smantina subtire.

| lov318 a răspuns:

Pai mierea e destul de eficienta...happy. poti sa iei 1-2 lingurite de miere sau sa iti faci un ceai in care sa pui multa miere( nu zahar)

| adelyna21 a răspuns:

Miere daca te doare in gat. iar daca te simti rau apa cu zahar