| anonim_4396 a întrebat:

Daca vrei sa te duci la dentist sa iti faci acel tratament pentru albirea dintilor (care ti-l face dentistil pe loc)si ai gingiile inflamate ce trebuie sa faci? adica mai intai trebuie sa scapi de inflamarea lor si apoi sa faci tratamentul? oare doare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SunOfThe a răspuns:

Nu doare. din cate am auzit. Doar simti cumva ca iti incalzeste dintii
da trebuie sa scapi de inflamare