Ba da.nicotina e absorbita imediat in sange, si pana o elimini, o sa-ti ceara alta.si o vei aprinde singur.de aia-i zice iarba dracului.ai pus botul, nu mai scapi.toti prostii au crezut ca se pot lasa cand vor ei.si eu la fel cand eram prost, si de abia ma apucasem.dar nu se poate. vrei tu sa te lasi da nu se lasa tutunul de tine.se tine precum scaiul.eu am 17 ani de cand nu mai fumez.dar am tras 11 ani si in fiecare zi ziceam; de maine ...gata.
Din cate stiu eu, nu se inatmpla ninic.
cel putin asa a fost la mine.
Prima tigara NU da dependenta si nu cred ca te afecteaza cu ceva la plamani.
Dac tragi o data e posibil sa vrei sa tragi si a doua oara. nu neaparat ca o sa iti placa dar apoi doar nu arunci tigarea dupa ce ai tras un fum nu? mai bine las-o balta
Eu zic ca e mai bine sa nu tragi, asa au zis toit inainte de a se apuca de fumat, nu li se intampla nimic de la un fum si au ajuns la 2chiar 3 pachete pe zi.Parerea e ca nici macar din curiozitate sa nu incerci.Bafta
Nu, stai linistit/a, nu patesti nimic. E nevoie de mai mult decat o tigara pentru a deveni "dependent" de fumat, fizic si psihic.
david1234kerti întreabă:
anonim_4396 întreabă:
ddeenniissaasssss întreabă: