| anonim_4396 a întrebat:

Dati-mi si mie leacuri pentru casa cum sa iti amorteasca maseaua. Mi-se misca ingrozitor de rau si cand vreau sa o scot ma doare ingrozitor de rau. Cum sa fac? Funda+vot.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ѕмιℓєfσямєℓℓу a răspuns:

Incearca sa musti un servetel si in acelasi timp, trage de el pentru a iti misca dintele. Iti va slabi radacina dintelui, si asa va fi mai usor sa o scoti.

| anonim_4396 explică (pentru ѕмιℓєfσямєℓℓу):

Dar sa stii ca, cam doare!

14 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu amerge nimic din ce mi-ati zis! Alte raspunsuri!

Răspuns utilizator avertizat
| TiffanyღBJ a răspuns:

Nu face prostiile pe care ti le-au scris pe aici.
Mergi maine dimineata la un medic, noi avem un spray anestezic ( sau o pasta, depinde ), iti pulverizeaza acolo si amortesti si apoi iti scoate maseaua. Noi facem chestia asta cu o miscare rapida, astfel incat o sa simti doar ceva ca un fel de piscatura.
In mod normal, un dinte are o radacina care se afla in os. La dintii si maselele de lapte, aceasta radacina nu mai exista aproape de tot, s-a "topit", motiv pentru care dintele se misca. Asa ca este simplu de scos ( pentru un medic )
Succes!

| Danielbc a răspuns:

Tine tzuica, daca ai o gaura in masea si nu ai tzuica pune spirt pe o bucatica de vata si baga vata in caria aia, poti sa mai incerci sa stai 3 min cu, capul in jos, daca te doare pentru ca te-a tras curentul poti sa pui un pic de ulei la incalzit(ulei curat)apoi cand e un pic mai cald decat apa de vara pui in urechea de pe partea maselei care iti provoaca durere.sau poti sa iei aulin

| Ynom_Mony_1996 a răspuns (pentru Danielbc):

Din intamplare, spirtul e toxic, deci nu cred ca este o idee asa de buna straight face

| Danielbc a răspuns (pentru Ynom_Mony_1996):

Nu sa il bea, pune pe o bucatica de fata si vata aia pune la masea. daca e toxic de ce atunci cand lesina cineva se da cu spirt la nas?

| Ynom_Mony_1996 a răspuns (pentru Danielbc):

La nas, nu in gura straight face si daca il bei mai si mori, apropo laughing) doamne, nu-ti baga spirt in gura...

| Danielbc a răspuns (pentru Ynom_Mony_1996):

Eu mi-am pus si inca vb cu tine deci cine se inseala?

| Daiana03 a răspuns:

Spune-i la tatal tau sa ti-o scoata cu un cleste mic big grin mie asa mi-a scos o data tata si nu am simtit nimic. Iti garantez ca daca o trace o data si inchizi ochii nu simti nimicwinking

| TiffanyღBJ a răspuns (pentru Daiana03):

Da si daca te infectai, vedeai tu atunci problema!

| Azµre a răspuns (pentru TiffanyღBJ):

Clasic când eram mic il legam cu ață și îl scoteam laughing sau metoda mea preferata legam dintele cu fir textil și apoi firul de clanta la ușă... și dăteam cu șutu în ușă și scoteam dintele laughing o nebunie nu glumă

| dianaadianaa a răspuns:

Mie imi dadea mama alcool sanitar. pai putin pe o bucatica de vata si apoi il pui la dintisor. sper ca te-am ajutat. spor la crescut dintisorii.

| Nastase_Oana_Petronela_1977 a răspuns:

Doamne,nu am auzit o prostie mai mare decat asta, spirtul toxic, atunci de ce il folosesc in folosesc in spitalele de copii?