| danyella12 a întrebat:

Dati-mi si mie macar5 motyve pentru acre e bine sa porty sutien si 4 macar pentru care e bine sa nu porty! si este adevarat ca daca porty sutyen de la o varsta de 13-14 anii ty se vor lasa sanii? eu nu cred pentru ca am citit undeva pe net si zicea ca nu neaparat asa este? funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Bailey a răspuns:

Este bine sa porti pentru ca :
- iti mareste sanii
- ii tine sus
- nu ti se mai vad sanii prin haine
- pari mai matura
Eu port de la aproape 13 ani si nu am probleme, dar trebuie sa porti unul pe marimea ta. happy Funda plzz :X

5 răspunsuri:
| Candice a răspuns:

Buna happy
Eu port sutien de la 13 ani si nu mi s-au lasat sanii. Si absolut toate fetele din clasa purtau. Pana la urma sa porti sutien este o chestie legata de igiena. Adica arati mai ingrijita.

| NeverAlone a răspuns:

Nu,nu e adevarat ca ty se vor lasa sanyy daca porty sutyen de la 13-14 any, eu port de la 12 any
Un motyv pentru care ar trebui sa porty sutyen e ca sa nu ty se vada "bylutele"

| iuli_2345 a răspuns:

Nu neaparat iti trebuie un motiv sa porti sutien. Eu il port doar cand ies afara. E bine sa porti sutien pentru ca iti fac sanii mai mari, ti tine sus (nu lasati) pari mai mare cand ai un sutien dar cu toate astea are si dezavantaje... te dor sanii de inebunesti uneori si ar fi bine sa nu iti ei cu nr mai mic pentru ca nu mai cresc. Nu e adevarat ca ti se lasa sanii. Sanii ti se lasa dupa ce aleptezi si nu cred ca e cazu tau.

| MiniMo a răspuns:

Degeaba ai capul pe umeri daca el de fapt e golwinking!

| savinalexandruionut a răspuns:

Buna...nu purta sutien ...lasai sa creasca. daca porti sutien nu o sa iti creasca.si nu, nu ti se lasa sanii daca nu porti sutien