| anonim_4396 a întrebat:

Dati-mi si mie niste tratamente care sa imi creasca mai repede parul (sampon, pastile), adica sa am mai mult par in cap ca am parul cam rar
vreau cv care sa de-a rezultate si sa-mi spuneti cat sa tin tratamentul

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| CorinaD a răspuns:

Buna! Iti recomand un singur lucru,ce te va ajuta in mai multe probleme,si anume, calciul. I-a calciu si ti se vor intari unghiile, parul se va regenera si va creste frumos si sanatos. Iti zic din proprie experienta, e testat! Si daca doresti sa creasca mai repede parul incearca sa te tunzi in aproprierea primului patrar al lunii, de obicei perioada aceea favorizeaza cresterea parului. Insa vezi ca ai spus 2 lucruri diferite: vrei sa iti creasca parul, si vrei sa ai mai mult par in cap. Pentru crestere ti-am dat sfat insa oricat de mult ar creste, nu ti se va inmulti. Pentru un par mai des ai nevoie de un tratament special, foarte costisitor.