| BadBoy99 a întrebat:

Dau funda cine ma ajuta.Este normal sa imi trosneasca oasele si sa ma doara muschii cand fac exercitii cu ganterele? Fac o serie de 10 dupa nu mai pot sa o mai ridic de jos... Si imi trosnesc oasele si ma dor muschii.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| MioaraParalescu a răspuns:

Prima data trebuie sa iti faci incalzirea.

| JohnnyBi a răspuns:

Oasele nu trosnesc. incheieturile si/sau ligamente/tendoane poate, dar oasele nu au cum sa trosneasca. e ca si cum imi iau o bucata de lemn si o fac sa trosneasca...presiunea pe care o suporta pana la sunetul ala e enorma.

lasand asta la o parte, fara incalzire risti accidente. fa macar 10 minute incalzire

| MandrilaVasileRadu a răspuns:

Daca te dor acele ''trosnituri'' e bine sa te duci la doctor. Daca nu te dor nu-ti fa griji.Mie imi trosneste coloana si degetele de cand ma stiu si nu am nici o problema.
Fa exercitii cu o greutate mai mica ca sa faci mai multe serii, chiar daca o sa faci mai multe repetari pe serie.