| Alissonn a întrebat:

Dau fundita!

Ce sunt Aspa Potasiu Magneziu (50cps)?straight face

sh cate mg are o pastila?

ps. vreau un rasp cat mai detaliat sh cat mai repede puppy dog eyes

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| LoOvE a răspuns:

Buna. Aspa Potasiu Magneziu sunt niste pastile pe care le pot cumpara de la farmacie. Ele au indicatiile: un efect benefic in agina pectorala, infarctul miocardic, insuficienta cardiaca, aritmiile cardiace, stari de oboseala fizica si amelioreaza metabolismul.Pentru ca nu stiu cati ani ai si daca esti minora sau adulta o sa-ti zic cum poti sa le adminstrezi:

-Pt.adulti:1 comprimat de 3 ori pe zi

-Pt.copii:1 comprimat pe zi

Iar daca le iei se v-a intampla asta:Amelioreaza metabolismul miocardic, scade excitabilitatea crescuta a inimii si poate atenua senzatia de oboseala fizica.Si o pastila are 3, 6 mg.

Pret :
20. 6 RON

Te rog da-mi si mie FUNDITA!

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este un medicament asemanator cu Aspacardinul, continand aspartat de magneziu, sare care aduce un aport crecut de magneziu si scade excitabilitatea muschiului cardiac. Nu stiu ce gramaj are, dar scrie sigur pe prospect.

| LoOvE a răspuns:

Buna. Aspa Potasiu Magneziu sunt niste pastile pe care le pot cumpara de la farmacie. Ele au indicatiile: un efect benefic in agina pectorala, infarctul miocardic, insuficienta cardiaca, aritmiile cardiace, stari de oboseala fizica si amelioreaza metabolismul.Pentru ca nu stiu cati ani ai si daca esti minora sau adulta o sa-ti zic cum poti sa le adminstrezi: -Pt.adulti:1 comprimat de 3 ori pe zi -Pt.copii:1 comprimat pe zi Iar daca le iei se v-a intampla asta:Amelioreaza metabolismul miocardic, scade excitabilitatea crescuta a inimii si poate atenua senzatia de oboseala fizica.Si o pastila are 3, 6 mg. Pret : 20. 6 RON Te rog da-mi si mie FUNDITA!

| LoOvE a răspuns:

Hey ti-am dat un raspuns f.detaliat.Dc nu-mi dai si mie Fundita?

| Alissonn explică:

Crisoleta ti-am dat fundita :*