| Kanpeki a întrebat:

De 2-3 zile am observat ca sunt din ce in ce mai pesimist si aproape orice lucru sau persoana ma enerveaza. Presupun ca e din cauza stresului si a anxietatii.
Intrebarea e, cum pot sa mai reduc din stres si sa devin mai calm?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Florentina9210 a răspuns:

Am avut aceeasi problema ca si tine cu ceva timp in urma. Eu singura m-am ''vindecat'' si tu poti daca ai vointa. Pe langa asta am mai luat un supliment alimentar Rhodiolin, se numeste.

| criXxXtina a răspuns:

Eu ma linistesc daca ma duc ontr-un loc in care pot sta sa meditez despre ce vrea suo constientul meu fara ca cineva sa vina sa imi ruineza gandurile cu problemele personale, de multe ori imi iau o oglinda un caiet si scriu, ce am visat o poezie sau orice si dupa mi-o citesc, scrii ceva care ai spune cuiva drag si apoi ti-o spui tie insuti, e un fel de liniste care imi provoaca sa imi citesc cu voce tare gandurile in mii de figuri de stil si imagini artistice