| zSeba a întrebat:

De 2 săptămâni mă doare foarte tare osul de la încheietura nu pot să împing sau sa trag pentru că mă doare foarte tare și am o întindere de ligamente am stat peste o luna și nu mi-am revenit nu pot sa ridic piciorul dar măcar pot alerga dar nu tare, dacă mă puteți ajuta varoog!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AlexSalling a răspuns:

Du-te la doctor. Pana o faci, maseaza sau pune pe cineva sa iti maseze zona. Nu te juca cu asta. Bafta!

2 răspunsuri:
| alin131 a răspuns:

Trebuie sa mergi la medic. Pot exista si niste creme sa te mai lase durerea dar trebuie sa te vada un medic.

Eu sunt crestin ortodox si am stat la un momendat nemancat 10 zile (mancasem in 10 zile doar 4 mese si acelea dintr-un singur fel de mancare formate.) M-am rugat la Iisus Hristos sa ma ajute si sa ma faca sanatos inapoi. Am inceput sa mananc la doua ore (revenise pofta de mancare) cate putin si mi-am revenit si sunt sanatos.

Daca vrei te poti ruga si poti pune acolo ceva (o alifie, un prosop strans care sa acopere putin, maseaza zona si roaga-te la Iisus Hristos sa te lase durerea). Dupa ce iti trece, mergi la doctor sa vezi ce s-a intamplat acolo.

Sa sti ca eu de fiecare data cand m-am rugat m-a ajutat si ma ajuta Iisus Hristos, dar cel mai frumos este cand dupa ce ma ajuta sa si multumesc, pentru ca uneori uit... Si totusi Dumnezeu ma iarta si ma iubeste, toti suntem copiii lui Dumnezeu si pe toti ne iubeste.

| alin131 a răspuns:

Trebuie sa mergi la medic. Pot exista si niste creme sa te mai lase durerea dar trebuie sa te vada un medic.

Eu sunt crestin ortodox si am stat la un momendat nemancat 10 zile (mancasem in 10 zile doar 4 mese si acelea dintr-un singur fel de mancare formate.) M-am rugat la Iisus Hristos sa ma ajute si sa ma faca sanatos inapoi. Am inceput sa mananc la doua ore (revenise pofta de mancare) cate putin si mi-am revenit si sunt sanatos.

Daca vrei te poti ruga si poti pune acolo ceva (o alifie, un prosop strans care sa acopere putin, maseaza zona unde te doare si roaga-te la Iisus Hristos sa te lase durerea). Dupa ce iti trece, mergi la doctor sa vezi ce s-a intamplat acolo.

Sa sti ca eu de fiecare data cand m-am rugat m-a ajutat si ma ajuta Iisus Hristos, dar cel mai frumos este cand dupa ce ma ajuta sa si multumesc, pentru ca uneori uit... Si totusi Dumnezeu ma iarta si ma iubeste, toti suntem copiii lui Dumnezeu si pe toti ne iubeste.