| anonim_4396 a întrebat:

De 3 zile m-a durut partea stanga a capului, am loat nurofen vreo 2-3 pe zi iar azi de dimineata am observat ca nu mai am nimic cu capul insa acum ma dor 2 masele (una de sus alta de jos ), mai precis ma dor doar cand apas pe ele s-au mestec, de mancat nici nu mai vb. maselele sunt ok nau carii nimic. Ce ma sfatuiti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sa te duci la stomatolog. Maseaua poate avea carie la radacina, care sa fie invizibila cu ochiul liber.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca ai probleme cu dantura, doar un stomatolog poate sa rezolve problema. Chiar daca tu nu stii, poti sa ai o afectiune (carie, granulom etc.) pe care o poate depista doar medicul. Te sfatuiesc sa te duci de urgentala!