| AndreeaAS a întrebat:

De 3 zile ma doare soldul drept. Dar nu intr-una, doar putin dimineata si seara.Inainte ma durea mai tare iar acum din ce in ce mai incet. dar nu stiu de ce e.Saptamana trecuta recunosc ca am facut o miscare brusca dar mi-a trecut dupa o zi.Ma puteti ajuta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| qpattyx3 a răspuns:

Asa mi se intampla si mie stai linistita iti v-a atrece, efortul fizic prea brusc e cauza.nu ai de ce sa te sperii stai linistita...

3 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Buna! Ar fi bine sa mergi la un medic pentru cateva investigatii (o radiografie de sold sau chiar RMN http://www.i-medic.ro/analize/rezonanta-magnetica-nucleara). Multa sanatate!

| AndreeaAS explică:

Multumesc pentru raspunsuri.Nu cred ca e cazul pentru o radiografie caci ma doare putin.Nu stiu de ce ma speriasem sa nu fie apendicita chiar daca ma durea soldul.Acum abia daca mai simt ceva.