| Littlecandy a întrebat:

De 5 luni am fost operată de apendicită,iar de ceva timp a început să mă doară zona in care s-a făcut operația,e o durere suportabilă, dar câteodată mă doare tare.Am mai fost odată la spital și mi s-a spus să nu-mi fac griji deoarece este din cauza nodului.
Ce ar trebui sa fac? câteodată durerile devin insuportabile.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| DarthNiger a răspuns:

Ai facut vreun efort in aceste 5 luni care sa iti afecteze operatia? mai bine te-ai duce la un alt control.

| Demidol a răspuns:

Ce "nod"?
Mai mergi la un control.

| Littlecandy explică (pentru Demidol):

Nu știu. mi-a explicat doctorul că după ce a terminat operația a făcut un fel de nod ca sa se vindece, iar că acel nod s-a mișcat..am fost la control, și mi-a spus că n-am nimic, că îmi aduce un copil bolnav și îmi arată cum e un copil bolnav, că mă plâng prea mult.

| Demidol a răspuns (pentru Littlecandy):

Sa-i duc si eu un doctor adevarat fara fite. Sa vada cum trebuie procedat.
Mergi la alt medic, la un internist serios. Daca e nevoie, si cu plata. E sanatatea ta in joc.

| Littlecandy explică (pentru Demidol):

Mulțumesc mult, așa am să fac.

| Demidol a răspuns:

Ce "nod"? Chiar si asa, nu ar trebui sa te doara. Mai ales dupa 5 luni.
Mai mergi la un control.