| Anonim2htqbf a întrebat:

De astazi dupa-masa ma doare rinichiul drept( nu sunt sigura ca e rinichiul) cateodata cand merg sau stau intr-o pozitie anume si cand loves in zona aceea la rinichi.
Oare e de la rinichi sau am stat intr-o pozitie sucita? mentionez ca am tinut in brate un copilas, cam greu.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca te doare rinichiul, atunci este grav si te sfatuiesc sa zbori la medic, sa nu faci infectie masiva sau blocaj renal.
Daca este afectat doar nervul sciatic, care doare de sus, din dreptul rinichiului si coboara pe picior, atunci este doar o criza de sciatica si se rezolva cu antinflamatoare si caldura la spate, pana trece.
Cum nu stii sa faci diferenta dintre ele, mergi la medicul de familie acum, pana nu se agraveaza!

| Anonim2htqbf explică (pentru Violleta2022):

Acum nu ma mai doare in dreapta, ma doare in stanga dar nu la rinichi ci la burta

| Violleta2022 a răspuns (pentru Anonim2htqbf):

Ce ai acum, se rezolva cu un ceai de plante, baut cald si apoi mers la toaleta!

| Anonim2htqbf explică (pentru Violleta2022):

Sper