| Unknow9990 a întrebat:

De cand a inceput vacanta, am stat numai in casa pe calculator /laptop / telefon / televizor si nu ies afara din casa! NU pot sunt, sunt obsedat dupa chestile. Si am o problema (capu clar ca ma doare ) simt ca crerierul mi-e plin numai pot gandi sa ma concentrez, de ex am fost la meditati, si nu am m-ai stiut nimic, nici nu m-am putut concentra. Si as vrea sa ma scap de chestia asta dar nu ma pot desprinde de calculator / telefon. Orice as face alte ocupatii cu prieteni nu gasesc tot felul de jocuri jucam si tot felul dar tot ma plictisesc si nu-mi pot lua gandul, nu stiu ce sa fac si chiar as vrea sa ma scap de chestia asta.
Funda pentru. cine ma ajuta? Ma doare capu il simt ca e plin ( nu o luati la misto ) nu stiu cum sa explic prin cuvantul "plin", infundat? Si nu ma pot concentra!

Ajutor, urgent! (fara pastile, siropuri mai stiu eu ce...)

FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Mâncărici a răspuns:

Incearca sa citesti o carte, te vei linisti. Si ar fi bine sa o citesti in aer liber, intr-un parca mai linistit. Sau ai putea sa continui ce faci cu conditia sa iti iei ochelari de vedere si pastile, asta ca sa nu te mai doara capul.

| Ottakringer a răspuns:

Iti recomand sa iti gasesti o prietena. Te-ar ajuta mult happy
Daca zici ca prietenii nu te pot ajuta atunci cel mai bine ar face asta o prietena. Cu care sa iesi din casa, plimbari. happy

| Unknow9990 explică (pentru Ottakringer):

De felu meu is mai timid laughing)

| Ottakringer a răspuns (pentru Unknow9990):

Si eu sunt mai timid de felul meu. DAR asta e faza laughing ca unele fete apreciaza asta la un baiat. Si profita de faptul ca esti timid, te dai bine pe langa fete. Mai iesi cu 2-3 prin parc seara. O plimbare pe racoare seara prin parc cu fetele face minuni big grin

| Alissa11 a răspuns:

Incearca sa iti dezactivezi site-urile care te retin cel mai mult, sa iti faci un program pe care sa il urmezi, sa le spui prieteniilor tai sa iesiti undeva...

| FLuturas1albastru4 a răspuns:

încearcă să stai mai puțin pe syteuri-le de socializare, eu spre exemplu așa am făcut, eram dependentă de odno, am dat frumos ăe ieșire și intru în fiecare zi seara să văd dacă nu am nimic nou, stau maxim 5 minute

| user924849874 a răspuns:

Incearca sa stai 5 min cu tine sa te aduni si sa te gandesti ca daca o sa continui asa o sa devii agresiv nu prea mult spus.ma rog, du-te la psiholog sau cere sfatul unu medic ori cum a zis ottakringer fa-ti o prietena