| Anonimul699 a întrebat:

De cand am ajuns de la scoala am unele batai ale inimii ma ciudate,mai accentuate,imi da o stare de panica pe moment, un wave.Imi este putin frica, acum s-a oprit dar aveam 1 bataie de genul pe minut.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Anxietate? Atac de panica?

| Anonimul699 explică (pentru anonim_4396):

Nu stiu, am 16 ani, azi am facut sport in caldura, nu m-am hidratat, am ajuns acasa m-am pus in pat si dupa cateva minute aveam aceste batai, cand bate imi da un val de panica in corp si este outin mai accentuata, apoi urmatoarele batai 5-6) sunt rapide

| anonim_4396 a răspuns (pentru Anonimul699):

Mie mi se intampla asta cand fac miscari bruste, gen ma ridic prea repede din pat. Poate tu te-ai culcat prea brusc. Daca ti se mai intampla, mergi la medic. Si sa nu mai stai deshidratat, mai ales cand faci sport.

| SashaMalmed a răspuns:

Acest lucru mi se intampla si mie. Chestia e ca mie imi bate in unele momente inima rapid si respir greu. Asta mi se intampla de 1 saptamana si cel mai rau noaptea. Teoretic nu pot dormi din acest motiv. Abia daca pot sa dorm macar 2 ore ziua.

Eu acum 1 saptamana am fost in spital. Eram perfect calma si am stat sa imi bage pentru a doua oara o branula. Prima data o avusem in mana dreapta happy

Dupa cateva intepaturi pentru a gasi o vena buna, nu subtire, a incercat sa imi bage din nou. Mi-au bagat acul in vena mainii stangi si mi-au amortit practic degetele. Maine merg la doctorul cardiolog sa ma consulte pentru a fii sigura ca nu am nimic la inima.

Din cate am inteles tu ai avut aceste batai dupa ce ai facut sportul si nu te-ai hidratat. Atunci ai suprasolicitat inima. Daca ti se mai intampla de 3-4 ori te sfatuiesc sa mergi la un doctor de inima pentru o consultatie.

Sau daca ai emotii in legatura cu scoala iti propun sa mergi la un neurolog sa iti dea tratament de calmare sau sa vorbesti cu un psiholog pentru a scapa de starea de anxietate ( de frica de esec, de frica de ce va urma )

Multă sănătate îți doresc și să ne ții la curent cu starea ta de sănătate! ^-^ :3

| claudiostar22222 a răspuns:

E posibil sa fi îndrăgostit si nu roşu dat seama mi so întâmplat