| anonim_4396 a întrebat:

De când nu mai beau energizante, cafea, suc și nu mai mănânc dulciuri, am probleme cu somnul. Știe cineva de ce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| LisaJulie a răspuns:

Ba da, asta am spus, organismul tău s-a obișnuit cu energizantele, sucurile și dulciurile și l-a obosit, iar acum ca nu mai bei ți s-a dereglat! Nu ar fi trebuit de la început sa ai o dieta bazata pe sucuri, cafea, dulciuri și energizante

9 răspunsuri:
| Holiday a răspuns:

De foame.

| johnnny123 a răspuns:

Când beai energizante și cafea dormeai buștean, iar de când nu mai bei ai insomnii? Poate ai niște fire încrucișate.

| LisaJulie a răspuns:

Habar nu am, asta e grea, poate, e posibil sa fie PENTRU CA BEI ENERGIZANTE!

| anonim_4396 explică (pentru LisaJulie):

Tu nu știi să citești o întrebare? Fără supărare.

| LisaJulie a răspuns (pentru LisaJulie):

Când consumi doar anumite alimente și mai ales și nesanatoase ori ai insomnii ori in cazul tău oboseala constanta

| LisaJulie a răspuns (pentru anonim_4396):

Ba da, asta am spus, organismul tău s-a obișnuit cu energizantele, sucurile și dulciurile și l-a obosit, iar acum ca nu mai bei ți s-a dereglat! Nu ar fi trebuit de la început sa ai o dieta bazata pe sucuri, cafea, dulciuri și energizante

| Mindfulness a răspuns:

In mod normal trebuia să fie invers, de la energizant de obicei nu poți să dormi și când renunți revi la normal, energizantul cauzează insomnie cronica cu timpul!

| ContinchispeviataAvetiGrijaDeVoi a răspuns:

La medicul de familie de ce nu faci o vizită? Să-i spui că ai probleme de sănătate cu stomacul Dacă eu fac tâmpenia și încep să-mi dau cu părerea despre sănătatea ta și încep să zic

Da doamne și tu acum te înpanichezi din atâta așteaptă să vina salvarea Sâte ia că pe ori cine doare stomacul ai face prostia asta?

Mergi boss la medicului tău de familie pentru ce ai medicul de familie? Sâte duci când Doamne ferește ai căzut la pat?

| RedMarr a răspuns:

Daca bei Zilnic, corpul/sistemul nervos se Obisnuieste. Daca o sa faci pauza(cel putin 3 zile), Cofeina va avea din nou efect. O sa dureze cam 1 Saptamana pana se reseteaza neuronii Complet. Cel mai greu e in primele 2 zile. Renunta la energizante si zahar. Daca tii Neaparat, iti poti prepara o cafea/ness tare...dar, NICIODATA dupa ora 17. Suna ca un Stereotip, dar, Apa cu Lamaie(stoarsa) o sa te Ajute.

| anonim_4396 explică (pentru RedMarr):

A trecut aproape o lună de când nu am mai băut aceste lucruri.