| Johnile a întrebat:

De câteva săptămâni am o durere intensa în piept în jurul abdomenului, mai ales atunci când mănânc sau beau ceva, ca și atunci când înghiti ceva și simți ca să dus pe alta parte, fumez, iar am senzația ca vreau sa ragai și nu pot și atunci ma doare în zona pieptului, știe cineva ce trebuie sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mergi la medic sa-ti dea trimitere la Raze la plamani, ca s-ar putea sa ai probleme cu plamanii.

| dullcat a răspuns:

Buna.Mergi la medic. Poate fi vorba de o afectiune a stomacului si lucrurile se inrautatesc daca mai astepti.

| Freya1 a răspuns:

Poate sa fie stomacul, sau esofagul.Incearca totuși sa consulți medicul de familie măcar.

| MihaiFundescu a răspuns:

Cand ai durerea asta ridica-te si stai drept, daca stai inainti ridica-te in fund si tine colonea dreapta. Eu patesc asa cand inghit prost.