| mykydutza00 a întrebat:

De cateva saptamani ma ia somnul foarte tarziu. ce sa fac sau ce sa iau ca sa scap de insomnii? dar nu pasile. funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ananasa a răspuns:

Pe timpul zilei incearca sa faci cat mai multe activitati, seara bea un pahar cu lapte si sa vezi cum te prinde somnul,,, Sau asaza.te in pat, citeste 3 randuri, asculta muzica blanda si vezi ce repede adormi. Roag.o pe mama ta sa.ti faca un masaj seara inainte sa te pui in pat...Si eu am avut insomnii si lucrurile astea m.au ajutat mult...
Uite aici un site cu mai multe detalii folositoare: http://www.ziare.com/articole/remedii+naturale+insomnie...Funda? :o3 E ziua mea!

7 răspunsuri:
| SaveTheNature a răspuns:

Sunt expert la asa cevaSi eu am avut insomniibig grin.
In primul rand ai grija sa nu stai mult la pc!
2.Mananca sanatos(fructe,legume,ceareale, lapte, bea suficienta apa.)sunt importante!
3 Eu de cand m-am casatorit si dorm cu iubita mea, adorm imediat, si domr foarte bine.Deci va fi un pas important cand te vei muta cu iubitul-iubita!
4 Foarte important este sa crezi in Dumnezeu si sa te rogi la El! te va ajuta!
5.Fa sport, fa activitate, nu sta degeaba( foare misto adormi cand faci activitatebig grin
6.Nu te mai stresa.Nu ai de ce.Viata e scurta, si oricum Dumnezeu te asteapta la El!big grin

| blueangel99 a răspuns:

Ai putea citi înainte de culcare, sau să bei nişte lapte cald thinking

Baftă!

| vlatz a răspuns:

Ceva mancare (pana te simti foarte satul) si niste lapte cald ajuta foarte mult

| Ecou a răspuns:

De exemplu daca te ia somnul tarziu trezeste-te foarte devreme, sau daca poti nu dormi deloc o noapte, dupa sa vezi cum o sa te ia somnu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Bea ceai de tei, este cel mai bun remediu natural pentru insomnie! Macar incearca!

| randucu a răspuns:

Ce sa faci... fumezi in disperare si adormi imediat! (FUNDA)...

| mykydutza00 explică (pentru randucu):

Nu cred ca asta e solutia.nu fumez dar daca as fuma cu siguranta m as alege cu o durere de cap...