| perusita a întrebat:

De cateva zile ma dor plamanii si traheea si uneori am febra puternica. si nu tusesc deloc. as putea sa am pneomonie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| IrisMov a răspuns:

Se poate, dar consulta un medic de specialitate pentru a fi sigura.

| IRemUsI a răspuns:

Nu neaparat. Dar pot fi alte probleme. Du-te la un doctor.

| Giulia97Anna a răspuns:

De ce ne intrebi pe noi? nu stim nimica, du-te la un doctor nu intreba pe toti nestiutorii

| BIS99 a răspuns:

Nu neapărat, dar pentru sănătatea ta consultă un medic. Nu e de joacă cu pneumoniile!

| Cata_Catalin_1970 a răspuns:

Plamanii nu dor te doare pleura daca este racita cel mai bine este sa consulti un medic este riscant sa ignori simptomele poti face citeva complicatii grave.