| anonim_4396 a întrebat:

De cateva zile ma dor sanii. Ma gandeam ca este ceva normal, pentru ca trebuie sa-mi vina menstruatia si tot timpul ma dor inainte. Dar am observat la un san 2 umflaturi usoare. Ar trebui sa ma ingrijorez? As astepta sa treaca menstruatia si daca tot sunt acele umflaturi sa merg la doctor. Sau ar trebui sa merg acum?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| denisadespa22 a răspuns:

Si pe mine ma dor sanii, dar nu am umflaturi. Ar trebuii sa ii spui mamei si sa mergi cu ea la un doctor. Multa sanatate. :*

| Devilady a răspuns:

Probabil ca e de la ciclu, dar daca umflaturile nu trec, ar trebui sa consulti un medic. Poti incerca unguentul mameldin, poate ajuta.

| Florentina9210 a răspuns:

Mi se intampla si mie sa ma doara sanii, inainte de menstruatie si chiar si dupa.
Mai bine mergi la un medic.