| Monica000 a întrebat:

De câteva zile simt o înțepături în zona inimi soțul meu zice sa merg la cardiolog dar îmi e puțin frica.Ce sa fac? De la ce poate fi? Ce îmi va face cardiologul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cum adica ce sa faci?
Sa mergi la medic, nici nu vad de ce te ai gandi la alta varianta.

| johnnny123 a răspuns:

Câți ani ai de ți-e frică să mergi la doctor, zece?

| StudentLaMedicina a răspuns:

Durerile în zona pieptului indică în numai 15% din cazuri o problemă cardiacă.
Atunci când eşti femeie tânără riscurile sunt şi mai mici, aproape inexistente.

Ai cel mai sigur o nevralgie intercostală.

Poți merge la cardiolog pentru siguranță.

| eliancodrut a răspuns:

Tu crezi ca noi putem sa-ti punem un diagnostic mai bun decat un cardiolog?
Mergi la cardiolog si iti va face toate analizele necesare si-ti va spune ce trebuie sa faci.

| Night999 a răspuns:

Cardiologul nu îți va face nimic.Mai bine stai acasă!