| Doddyy a întrebat:

De ce am cosmaruri in fiecare noapte? De aproape o luna sadsadsadsad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Probabil ai avut un eveniment neplacut recent si te gandesti la acel lucru care ti-a provocat o teama si de aici poate rezulta acest stres launtric care nu te lasa nici noaptea in pace, eu de pilda cand am facut accident cu masina am visat o luna incontinu crocodili, probabil ai avut si tu ceva care te-a bulversat si te manifesti in acest mod

| DjZen a răspuns:

In primul rand daca te uiti la filme horror te-as sfatui sa le mai lasi si inainte pana sa te bagi la somnic iesi 5 minute afara si apoi bea un pahar de apa sau un ceai ce preferi si apoi o sa mearga. Asa am procedat si eu inainte si acum nu mai am happy. Pe mine m-a ajutat

| marcous a răspuns:

Se poate sa fie pe fond de stres. Daca nu trec, poti vizita medicul psihiatru pentru niste somnifere. Te vor ajuta sa dormi mai bine si cosmarurile vor disparea.

| florinake02 a răspuns:

Visezi in functie de dorintele, poftele sau temerile tale cele mai aprige, launtrice.

| bacescuadrian a răspuns:

Probabil ai vizionat un film Horror, ori e ceva necurat la mijloc.

| Rawwrpandax3 a răspuns:

Coşmarurile sunt rezultatul nesiguranţei, fricii sau geloziei. Dacă suferi de ceva din acestea, este normal. Dacă nu, înseamnă că pur şi simplu trăieşti într-o perioadă în care ai coşmaruri. Nu trebuie să te panichezi. happy