| sucul a întrebat:

De ce am cosmaruri in fiecare noapte? nu ma uit la filme horor, am pus intrebarea asta la categoria asta pentru ca, in viecare zi cand ma trezesc ma simt asa rau ca imi vine sa vomit, funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| TheBlackAng3l a răspuns:

Iti zic eu de ce...pun pariu ca nu spui macar o rugaciune inainte sa dormi, orice rugaciune spune seara si vei vedea ca nu vei mai avea cosmaruri

| IMC90 a răspuns (pentru TheBlackAng3l):

Poa' sa faca si molifta inainte de culcare, tot degeaba laughing

| TheBlackAng3l a răspuns (pentru IMC90):

Tu ai facut de stii? nici nu stii ce e aia laughing

| IMC90 a răspuns (pentru TheBlackAng3l):

Nu stiu, spune-mi tu

17 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Poate fi o problema psihologica sau fiziologica. O posibilitate este ca - din cauza respiratiei sau circulatiei deficitare - pe perioada somnului sa ajunga mai putin oxigen la creier, si acesta da reactiile respective: angoasa, cosmar, greata.

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns:

Ce visezi? important e si ce visezi. daca repeta incearca sa scrii cosmarul si sa incerci sa ii cauti un inteles.tot se ni se intampla are o cauza asa ca incepi de aici.ai incredere si spune-mi daca afli ceva

| Patry908 a răspuns:

Poate este ceva ce te-a afectat in trecut? Ai probleme in familie? Nu stiu, de obicei lucruri de genul acesta provoaca asemenea vise. Incearca sa citesti ceva placut inainte sa dormi. Unii oameni adorm cu muzica, incearca si tu.

| Niiiicu a răspuns:

Spune si tu o rugaciune ceva, bea putina aghiasama...

Răspuns utilizator avertizat
| sucul explică:

Am impresia nu ca vomit

| sucul explică:

Am impresia, nu vomit

| sucul explică:

Ascult muzica andra- ramai cu mine este buna?

| Laaaaaaaaaw a răspuns:

Mai treci si tu pe la Biserica happy.

| RoccoSuasito a răspuns:

Probabil iti este frig in timpul noptii. Mie de fiecare data cand imi este frig am cosmaruri.

| valiboricean a răspuns:

Nu te mai gandi la cestia asta gandeste-te ca vei fi bine gandeste-te ca nu estista nici un monstru fantoma etc... si roaga-te si t
u!

| Sergiu_Dreaming_1988 a răspuns:

| Motivele pentru care ai cosmaruri:
1.Te uiti la filme horror
2.Te gandesti la lucruri urate
3.Nu te rogi
4.Esti stresat(a) toata ziua

|| Cateva" reguli" ca sa nu mai ai cosmaruri:
1.Nu te uita la f. horror
2.Gandeste-te la lucruri frumoase
3.Roaga-te dar din suflet nu ca si poezia(de aceea poate nu te protejeaza Dumnezeu)
4.Nu mai fi stresat(a) si nervos(oasa)

| sucul explică (pentru Sergiu_Dreaming_1988):

Mersi! acum nu mai am cosmaruri