| GhostSura a întrebat:

De ce am senzatia ca inca nu am ajuns la inaltimea mea finala? La aproape 20 de ani, nu stiu, dar tot am o senzatie ca o sa mai cresc destul, insa ceva nu ma lasa sa mai cresc.
Ma simt mai mereu stresat, am anxietate si cred ca de asta mi s-a stagnat momentan cresterea in inaltime. Cunosc prieteni de 185, iar parintii lor nu depasesc 170.
La fel si la mine, tata de 177/178, mama de 156/157. Simt ca si eu mai pot creste 5-7cm maxim, daca scap de stres si anxietate, nu?
Niste sfaturi Ceva, ca sa scap de stres si anxietate?
Cafeaua, tigarile ajuta sa scapi de stres si anxietate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Tu ai complex de inferioritate, combinat cu anxietate.
Nu mai da importanta lucrurilor aparente si viata iti va fi mai buna, mai placuta!

| darrio2007 a răspuns:

Vei mai creste 1 cm sau 2. In cel mai fericit caz.

| AureliusTPU a răspuns:

Cresti ca asa trebuie.Eu am 1.74 la 13 ani si nu am probleme de sanatate. Daca tu ai luat vitamine(pastile) in trecut cresti ca se dezvolta sistemul si cam asa sta treaba