| andreiyy12 a întrebat:

De ce ametesc cand ma ridic de pe scaun de la PC si ma duc in alta camera? vad totul negru si invatinduse pentru 2 3 secunde si imi revin sad... spuneti-mi ce e happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Raniia a răspuns:

Ameteala ta poate sa aiba multe cauze-lipsa unei alimentatii bogate in vitamine, oboseala. Poate fi o anemie, lipsa de calciu sau oscilatie de tensiune. Apeleaza la un medic si nu ignora ameteala pentru ca poate fi un semnal de alarma-un inceput de boala.Nu uita-orice boala tratata la timp are mai multe sanse de vindecare!

5 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Anemie sau probleme cu tensiunea. Daca te-ai ridica mai incet, nu brusc, nu ai mai avea probleme.

| bloodandpride a răspuns:

Da...sigur ai anemie.Probabil nu mananci orice si cat trebuie.Iti recomand sa vizitezi un doctor

| Pepsy92 a răspuns:

Caderi de calciu

| andreiyy12 explică:

Vreau sa va zic ca eu mananc chiar foarta sanatos brocolii ierbaturii si nu sunt mofturos la mancare vitamine am destule happy mere banane si restul iaurt in fiecare zi lapte cu cereale... dar tot se invarte... :@:@

| ElenaVaideanu a răspuns:

Ai lipsa de calciu.