| LYLY_4448 a întrebat:

De ce apar petele pe fata, mai ales la ochi? la dermatolg am fost si sa constatat ca de la soare am alergie, am primit tratament dar oricum ele apar permanent si vara si iarna.Cine stie vreo solutie pentru a scapa de ele pentru totdeauna? Va rog mult!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Alexxys a răspuns:

Da petele apar de soare! prin urmare nu te expune mult la soare si inainte sa iesi din casa aplica creme cu SPF mare!

| Adinuzza1 a răspuns:

Si mie mi-au aparut de cateva zile pe zonele expuse la soare, mai exact pe maini si piept. Eu am fost la farmacie si mi-am luat un gel si mi-a mai dat farmacista niste pastile.
la mine sunt rosii.si arata ca si cum m-am urzicat. si ma mananca straight face urmez tratamentu asta.si daca nu`mi trece ma duc si eu la dermatolog sa vad ce zice...nu vreau sa aplic toata viata creme pe mine crying