| Pitic_9793 a întrebat:

De ce atunci cand ma apuc sa invat o lectie (deloc grea) incepe sa ma doare capul foarte tare? Sau atunci cand fac efort (de ex. cand fac patul) obosesc foarte, foarte repede? P. S. Nu am probleme cu grasimea, nu-s grasa si am doar 13 ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

Poate fi totul datorat si cresterii, datorita asteia organismul tau consuma multe resurse si este epuizat. Consuma mai multe fructe si legume crude, bea suficiente lichide, cauta un loc cu aer curat in care sa te poti plimba.

4 răspunsuri:
| Daria a răspuns:

Poate ai insuficientra mitrala si din cauza asta obosesti asa.Aceeasi problema o am si eu, am 13 ani.du-te la un consult de specialitate.happy

| Minks a răspuns:

Du-te la un control, poate ai vreo carenta (lipsa) de vitamine.

| NoName_2639 a răspuns:

Poate ai o glanda dereglata, mergi la medic neaparat.

| bombănucleară a răspuns:

Mie mi se intampla asta doar atunci cand sunt obosit. Poate si din cauza asta.